Informácie o ŠKD Školský poriadok ŠKD Výchovný program ŠKD Denný režim ŠKD Poplatky za ŠKD Prihlásenie do ŠKD Odhlásenie zo ŠKD Aktivity - fotogaléria

ŠKD "ŠIKOVNÍČEK"

Pokyny k platbe za ŠKD

Od 4. septembra 2023 škola zavádza modul PLATBY ZA ŠKD len prostredníctvom Edupage.

Podmienky úhrady nákladov spojených s činnosťou ŠKD:

a)  Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou ŠKD prispieva zákonný zástupca žiaka mesačne platbu vo výške 10,- €, ktorú je  potrebné uhrádzať vopred, najneskôr do 10. dňa (podľa § 114 ods. 3 školského zákona) príslušného kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza.

Alebo je možné realizovať platbu naraz len za mesiace:

1. september – december (za 4 mesiace = 40€). Platbu je nutné uhradiť do 10. septembra v danom šk. roku,

2január – jún (za 6 mesiacov = 60€). Platbu je nutné uhradiť do 10. januára v danom šk. roku.

b)   Spôsob úhrady za pobyt žiaka v ŠKD sa uskutočňuje nasledovne:

-   zákonný zástupca uhrádza stanovený poplatok prostredníctvom Edupage na účet školy.

Platby budú kontrolované hromadne koncom mesiaca. Po spárovaní s bankou Vám budú zaznamenané.

c)  Poplatok sa platí za mesiac, nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.

d)  Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku.

e)  Pokiaľ zákonný zástupca žiaka neuhradí stanovený príspevok za pobyt žiaka v ŠKD a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne riaditeľka školy o vyradení z ŠKD.

f)  Riaditeľka školy, ktorej je ŠKD súčasťou, po predložení dokladov o hmotnej núdzi môže rozhodnúť o znížení alebo odpustení poplatku. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť ŠKD sa neuhrádza,  ak o to zákonný zástupca požiada a je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi.

g)  Podmienky zníženia, zvýšenia alebo odpustenia príspevku určí zriaďovateľ; ak je zriaďovateľom obec, podmienky zníženia, zvýšenia alebo odpustenia príspevku určí všeobecne záväzným nariadením.

Výhody a komfort platby cez Edupage pre rodičov, informácie TU: Informácie pre rodičov

Návod na úhradu za ŠKD cez Edupage TU: Návod