Informácie o ŠKD Školský poriadok ŠKD Výchovný program ŠKD Denný režim ŠKD Poplatky za ŠKD Prihlásenie do ŠKD Odhlásenie zo ŠKD Aktivity - fotogaléria

ŠKD "ŠIKOVNÍČEK"

Informácie o ŠKD

Motto:

„Deti nie sú veci, ktoré treba vytvarovať, ale ľudia, ktorých treba rozvinúť.“

Školský klub detí "ŠIKOVNÍČEK" je zriadený pri Základnej škole Mikuláša Lieskovského, ul. Štefana Majora 560,  925 22 Veľké Úľany.

Výchovu a vzdelávanie v čase mimo vyučovania zabezpečuje v siedmych oddeleniach, s maximálnym počtom 26 detí na jedno oddelenie.

K svojej činnosti využíva triedy ZŠ, školský dvor, školské ihrisko, školský altánok, školskú knižnicu.

ŠKD navštevujú žiaci primárneho vzdelávania s trvalým pobytom prevažne vo Veľkých Úľanoch a Jánovciach.

Zariadenie je otvorené aj pre potreby žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Prevádzka v ŠKD  prebieha v dopoludňajších hodinách denne od 6:30 hod. – 7:30 hod. a popoludní od 11:25 hod. – 16:30 hod..

Hlavný cieľ výchovy a vzdelávania v ŠKD:

Hlavným cieľom výchovy a vzdelávania v ŠKD je umožniť každému dieťaťu rozvíjať svoju osobnosť, uspokojovať svoje individuálne potreby a záujmy prostredníctvom   mimoškolských   aktivít  a   zlepšovať  jeho výchovno-vzdelávacie výsledky. Zabezpečiť efektívne a zmysluplné využívanie voľného času detí.

Snažíme sa, aby sa dieťa v ŠKD cítilo príjemne, bezpečne, bolo pochopené a zažívalo úspech.

Činnosť v ŠKD ponúka žiakom širokú pestrofarebnú škálu aktivít, ktorá má vhodne dopĺňať výchovno-vzdelávací proces v škole, uspokojovať a rozvíjať záujmy detí v čase mimo vyučovania.