Informácie o ŠKD Školský poriadok ŠKD Výchovný program ŠKD Denný režim ŠKD Poplatky za ŠKD Prihlásenie do ŠKD Odhlásenie zo ŠKD Aktivity - fotogaléria

ŠKD "ŠIKOVNÍČEK"

Aktivity - fotogaléria

Deň Zeme

Deň Zeme 22.04. sme si pripomenuli aj v ŠKD a pripravili sme si rôzne projekty.

Triedenie odpadu

Správne triedenie odpadu zvládajú aj naši družinári yesyes

Na školskom dvore

Ako je to u nás na školskom dvore?

Pozrite TU: 437140734_7505075912920524_4079518502844276472_n.mp4

Svetový deň vody 22.3.

Ku Dňu vody 22.3. si pani vychovávateľky pripravili pre deti prezentáciu, kvíz, následne pokračovali rozhovorom.
Žiaci mali záujem, veľa sa pýtali a aktívne riešili spoločný kvíz. Mohli získať zaujímavé a nové poznatky o dôležitosti významu pitnej vody, naučili sa ako vodou šetriť a chrániť ju.

Popoludnie s Andersenom - Literárny kvíz

V 1. a 2. oddelení pripravili pani vychovávateľky pre prváčikov literárny kvíz, ktorý sa deťom veľmi páčil.

Popoludnie s Andersenom - Výroba knižky a záložky

V 6. oddelení si deti vyrábali knižky a záložky.

Návšteva školskej knižnice

Žiaci 3. oddelenia ŠKD navštívili školskú knižnicu. Viacerí z nich chodia do knižnice často. Tento deň si všetci vypožičali knihy a odchádzali sme spokojní.

Vesmír

Vesmír je fascinujúci aj pre deti - 3., 5., 6. oddelenie.

Valentínsky týždeň - 5. oddelenie

Vtáčiky, a vtáčia búdka

Vtáčiky, a vtáčia búdka - 4.oddelenie.

Týždeň varenia - Pizza

Týždeň varenia - piekli sme pizzu, ale sme ju nejedli, no aj tak sa nám páčila - 4. oddelenie.

Hráme sa na obchod

Hráme sa na obchod - 5. oddelenie.

Zásady stolovania

Ako sme si pri palacinkách opakovali zásady stolovania - 3. oddelenie.

Zima, kde si?

Keď nám počasie nepraje, spravíme si snehuliakov, ktorí sa nám neroztopia po celý rok, šikovníci z 2B, 3.B a 3.C.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Ručné pletenie nákrčníkov

Šikovníčkovia zo 6. odd. si pred Vianocami ručne uplietli teplučké nákrčníky na zimu.

Vianočné tvorenie

Deti z 3. oddelenia ŠKD poňali vianočné tvorenie ako cestu od tradícií, kresbou Domu ľudového bývania,svätého Mikuláša, po tvorenie farebného papierového stromčeka.

Hravá matematika

Aj v ŠKD si deti radi zopakujú matematiku hravou formou a vytvoria pekné umelecké diela. 3.oddelenie.

Jeseň

Jeseň ešte nekončí a preto si deti z 3. oddelenia ŠKD vyrábali ďalšie krásne jesenné práce.

Tri prasiatka - dramatizácia rozprávky

Krásnu dramatizáciu rozprávky Tri prasiatka si pripravili deti 3. ročníka - 5. a 6. oddelenia ŠKD.

Mesiac úcty k starším

Aj v ŠKD si deti zaspomínali na starých rodičov, vyrobili im krásne darčeky a napísali im:

"Poviem Vám to celkom skrátka:
babička je kamarátka.
Taký koláč - makovník neupečie veru nik.
A môj dedko? Nemá chyby!
Naučil ma chytať ryby, zatĺcť kliniec, kopať futbal,
- môjho dedka by som nedal!"

"Milá babka,milý dedko znamenáte pre nás všetko.
Preto v dnešný veľký deň povedať chcem ďakujem." heart

Svetový deň úsmevu 7.10.

V oddelení 2.A, 2.B, 2.C, 3.B, 3.C ŠKD sme si ku dňu úsmevu vytvorili magnetkové smajlíky smiley

Imatrikulácia prváčikov

Každým rokom býva výnimočnou tradíciou našej základnej školy slávnostný a významný deň pre prváčikov, ktorí svoje nadšenie vstupu do školských lavíc neprežívajú iba 1. septembra, ale aj v deň, keď sú prijatí za plnohodnotných členov „klubu šikovníčkov".

Naši šikovníčkovia boli pasovaní po zvládnutí všetkých úloh a zložení sľubu prváčikov.

Ako „pasovaní" členovia sa už naučili zvládať prvé týždne a mesiace aj v novom prostredí našej školy. Milé pani učiteľky a pani vychovávateľky ich malými krokmi starostlivo viedli k prvým písmenkám abecedy, číslam a nezabudnuteľnej prvej knihe - „šlabikáru".

Ďakujeme veľmi pekne za ich veľkú mieru úsilia i trpezlivosti a každodennej starostlivosti o našich šikovníčkov! heart

Zdravá výživa - Svetový deň vegetariánov 1.10.

Zdravú výživu z domácich zdrojov podporili aj naši žiaci, nielen nástenkou, ale aj aktuálnou zeleninou a ovocím.

Čarovné slovíčka

Poznáte čarovné slovíčka?

Naši šikovníčkovia našli v básničke čarovné slovíčka a pripomenuli sme si aj ostatné, potrebné pri konverzácii.

Sú naozaj potrebné?

Nakreslili, napísali, kedy ich naposledy použili.

Európsky týždeň športu

Pani vychovávateľky pripravili deťom v ŠKD športové popoludnie. Deti sa aktívne zapojili a s heslom "v zdravom tele zdravý šikovníček" si zacvičili, aj zasúťažili.

Jeseň

Mária Rázusová-Martáková

Jeseň pani bohatá,
farbí stromy do zlata,
premaľúva celý sad.
Zletel vietor šiky-miky,
hojdá všetky konáriky,
vraj by stromy zobliecť rád.

A naši šikovní žiaci s usilovnými pani vychovávateľkami a pani učiteľkami krásnymi jesennými dekoráciami zaodeli svoje triedy i chodby školy.

27.9. Svetový deň mlieka

Pani kuchárky nám prichystali peknú výzdobu, malý kvíz a pohár plný mlieka, ktorý sme s radosťou vypili.

Ja ako súčasť koruny stromu ŠKD

Krásne bohaté stromy priateľstva vyrástli v každom oddelení ŠKD vďaka šikovným deťom a pani vychovávateľkám.

Tieňo hra a ďalšie hry

Poobedná aktivita 3.A a 3.C triedy.

Deti si naplno užívajú slniečka a pritom poznávajú zákonitosti prírody aj spolupráce.

Živá príroda v triede

V oddelení ŠKD 2.B triedy sme si preniesli trocha prírody do triedy.

Spomienky na leto

Spomíname na krásne zážitky z leta.

Pravidlá v ŠKD

Prvý týždeň v ŠKD začal veselo i zodpovedne. smiley

Pani vychovávateľky a pani učiteľky si spolu s deťmi zostavili a nakreslili pravidlá správania sa v ŠKD.